Послание Париж, 24 ноември 2018 г.
Махатма Ганди (M.G. на англ. език) – Ум (Mind), (разтворен в) Милостта (Grace) (на Божествеността – Divinity)
/Едно човешко същество в Осъзнатост, Свободна от Разделение („Пурна Чайтаня” без никаква следа от „Читтавритти); това означава Човек, който е в пълна „без аз-ност”, без каквато и да е следа от „аз-ност”. Такъв, чийто Рама (Живот) е Мара (смъртта на силно обусловения мит, наречен „ум”); Човек, чието Изкуство да се живее (аналогия с Art of living – популярна международна йога организация– бел. прев.) не е нищо друго освен Изкуство на умирането на разделната психика, на „Аза” – ужаса, опустошението от всички себични, самоласкаещи се, самовъзвеличаващи се дейности на разделното съзнание (а не Свободната от разделение Осъзнатост или Божественост). „Бог” не е защитният механизъм на смрадливите боклуци на ума/
Това бе написано в навечерието на 2019 г., на 150-та годишнина от рождението на Махатма Ганди. Заглавието на това послание стана дълго, защото не може да има кратко заглавие на послание за един истински Махатма!
Той активно общувал с хората, вървял редом с тях, пътувал в трета класа на индийските влакове, открито търсел критиката. Важните хора на власт като министри, изпълнителни директори, армейски генерали и т.н. се обграждат с котерия от подмазвачи. Те нямат истинска обратна връзка. За тях Махатма Ганди бил безполезен. Хармонията между религиите и ненасилието нямали никакво значение за тях. Но влиянието на Ганди в световен мащаб във времена, когато нямало нито интернет, нито телевизия, не можело да се пренебрегне и те трябвало да се вслушат в думите му, независимо дали им харесвало или не.
Той много малко пътувал в чужбина. Никога не е ходил в Америка; и въпреки това в Северна и Южна Америка бил много известен и уважаван през целия му живот! Той, един хиндуист от „висшата каста”, се ужасявал от практиката на недосегаемост и от омразата към т.нар. „низши касти” в индийското общество. Ето защо пишещият тези редове никога не се уморява да повтаря, че един истински хиндуист (Hindu на англ.език) е „невършител” (Undo на англ. език – игра на думи – бел. прев.), тъй като премахва своите тъпи обусловености и всички глупави влияния, натрупани по време на възпитанието си.
Един ужасен акт на насилие, смърт и разруха бе извършен в Ню Йорк на 11 септември 2001 г. от фанатици на една определена система от религиозни вярвания, която поощрява убийствата на „кафири” (неверници – бел. прев.) и ги смята за свещени! По целия свят този акт е известен като 9/11 (единайсети септември – бел. прев.).
Това послание призовава всички да си припомнят две други събития, случили се на единайсети септември, които са светли подобно на феномена Ганди
1. 11 септември 1906 г.: По време на среща с обществеността в Йоханесбург, Махатма Ганди и индийците, живеещи в Южна Африка, решили да поставят началото на гражданско движение за неподчинение чрез ненасилие срещу расистките закони на правителството на Южна Африка. Това движение било назовано от Ганди САТЯГРАХА (Истината/ Светостта трябва да надделеят, а не хитростите и изопаченията от вулгарността на нечестивите могъщи хора с власт и позиции). Този процес бил публично обявен за първи път по време на един друг единайсети септември.
2. 11 септември е известен още и като деня на Мартин Лутър Кинг-младши. Това е датата на неговия рожден ден, която се чества и като Национален ден на служенето (в САЩ - бел.прев.). Той бил голям почитател на Махатма, а по-късно бил застрелян също като онзи, на когото се възхищавал; така както преди 2000 години Иисус Христос бил разпънат на кръст.
Тези две светли дати 11 септември бяха напълно забравени, докато чудовищното, растящо насилие се превърна в изцяло политически инструмент, под най-различни форми! Уви, умът е враг на живота, освен при извършването на ежедневните технически задачи за (осигуряването) на храна, облекло и скромен подслон!
Феноменът Махатма Ганди трябва да се осъзнае в собственото Възприятие на всеки един. Посланието на Крия Йога в неговите три измерения е в съвършена хармония с този ГАНДИ феномен, който набляга на Милостта на Прозрението, а не на утвърждаването на „аз-ността”. Молитвите на Ганди-джи са били феномен на „заличаване на аза”, а не на „заповядване от аза” (на английски има игра на думи – „me-deletion, not me – dictation”- бел-прев.)!
Джай Махатма Ганди