Послание Париж, 6 декември, 2006 г.

Писмо до един американски ученик от Аризона и до друг от Калифорния

Намасте Ханкджи и Рикджи,

 

Беше приятно усещане да получа кратка бележка относно чудесата, извършвани от

моите прадеди в династичната линия Лахири на Крия Йога. Важно е да бъдете

будни, с енергията и зрелостта на разбирането на Действителността

(реалността), без да се впускате в лъжливи предположения, изводи и представи,

тъй като това са основните причини за вълненията и тревогите в разделното

съзнание. Митът, наречен „ум”, и неговата зловредност в лицето на илюзорния

“аз”, непрекъснато се подхранват в процеса на фабрикуване на фантазии като

защитен механизъм за продължаването на „аза”. Този процес разделя човешкото

съзнание от благословията на живота и неговата естествена интелигентност, а

също и от спонтанната безизборна, непредубедена, цялостна осъзнатост, която

струи от любовта.

Това отделяне от живота и любовта е основната причина за мъките и страданията

на човечеството, което води до неприспособимост и конфликт на всяко ниво на

човешките дела. Разбирането на мита на „ума” и илюзорния „аз”, директно от

и за себе си чрез Свадхая (а не чрез разни психолози, „гурута“ или

„кундалини” специалисти или други глупости) води до радикални промени в

съзнанието и до преобразуване в мозъка.

Слуховете за разни безполезни чудеса, извършени от Кришна, Исус Христос, или

някои Светци и Йоги, Садхута или Сайбаби, или Хималайски Авадхути, или Лахири

нямат нищо общо с човешката болка и страдание. Проблемите и параноята на

човешките същества могат да бъдат премахнати само чрез центростремително

просветление, а не чрез центробежно вълнение.

Джай Живот, Джай Любов