Послание Париж, 9 април 2011 г.
Още един взрив от Тагор!
Aakaash Bhaura Suryo Taaraa
Vishwa Bhaura Praan,
Taahaari Maajhkhaane Aami Peyechhi Mor Sthaan,
Vismaye Taai Jaage, Jaage Aamaar Gaan.
Asimkaaler Je Hillole Jowar-Bhantai Bhuvon Doley
Naaritey Mor Rakto Dhaarai Legechhe Taar Taan,
Vismaye Taai Jaage, Jaage Aamaar Gaan.
Ghaase Ghaase Paa Phelechhi Boner Pauthey Jete,
Phuler Gaundhey Chamak lege Uthechhe Mon Metey,
Chhoriey Aachhe Aanonderoi Daan,
Vismaye Taai Jaage, Jaage Aamaar Gaan,
Kaan Petechhi, Chokh Melechhi,
Dhaurar Bukey Praan Dhelechhi,
Jaanaar Maajhey Ajaanaarey Korechhi Saundhaan,
Vishmaye Taai Jaage, Jaage Aamaar Gaan.
Пробуждаш се внезапно и възхитително, и откриваш себе си неразривно установен в хармонията и мелодията на целостта на Живота, съдържащa всички Слънца и Звезди!
Изведнъж приливът и отливът на вълните на Вечността се разливат във вените и нервите и мистериозно избухваш в една вечна песен!
Докато крачиш по тревата към гората ненадейно „упоен“ си и „шокиран“ от аромата на цветята! И виждш избуял навсякъде странен дар на екстаз! Ето, отново най-прекрасна мелодия сe извисява!
Слушаш с живота си, виждаш с цялото си сърце това мистериозно сърцебиене на Земята!
Възприемаш Непознаваемото сред органичените проявления на Безграничното. И отново си опустошен от Върховната мелодия на Вселената, на Съществуването!
Възприятия:
1) Тишината не е същото, което имаме предвид с думата „тишина“, която е просто подтиснат шум и следователно e модифицирано продължение на шума. Тишината също може да съдържа звук! Има тишина в звука от вятъра, преминаващ сред дърветата, в грамотевичния звук има експлозивна тишина! Има тишина в експлозивните приказки от тялото на Шибенду по време на посвещенията и ритритите! Трансформацията на човешката психика, човешката себичност, човешката агресивност не става като култивираш скалъпена тишина или като наденеш маската на тишината, преобръщайки следобедното подремване, в това, което се сервира в духовната кафесладкарница като „трансцедентална медитация“ или концентрация „Брахмакумари“ или „Сахаджа йога“, или „Тратак“.
2) Психиката, „аз-ността“, бясното его-увековечаване под всякаква форма чрез мисъл, въображение, седене със затворени очи, всичко това е „аз-ност“! Моите грижи, моите проблеми, моите преследвания, моите кавги, моите страхове и задръжки, моите желания, преживявания, моето знание, моите системи от вярвания, моите парадокси, моите обусловености, моите обърквания, моята болка и мъка, всичко това е „азност“. А за да се случи пълната трансформация, която е абсолютно приключване на тази „аз-ност“, това приключване не може да стане чрез самохипнотичното мълчание, продавано от духовните пласьори и рекетьори или чрез някакви крясъци, разнасящи се в „ашрама“ (бордея?) от прочут „мастър“! Това приключване може да се случи единствено чрез постоянно и прилежно внимание върху „азността“ в пасивност или безизбрно блаженство, не с преследване или приспособяване и ставане на някакъв, следвайки някого. За да се случи това приключване мозъкът трябва да е много добър и чист, а не размътен. Тогава човекът не може да бъде индус, мюсулманин, христианин, евреин, британец, французин, руснак, американец и всички тези баналности, породени от мисълта.
3) Мозъчните специалисти не изучават своята вътрешна същност. Те експериментират върху кучета, маймуни, гълъби, мишки и всички останали. Те са амбициозни, алчни, търсещи власт и положение. Радикалната промяна или мутацията е нещо съвсем различно.
Отново Джай Взрив!