Browsed by
Month: август 2004

Послание 72

Послание 72

Послание Сиатъл (САЩ) 31 август 2004 [Продължение на послание 71] В това послание са представени явленията от V до VII (изброени в Послание 71), съдържащи 24 стиха. Главата и стихът са посочени по същия начин, както и преди. V. Цялостно действие 4.18. Когато някой види безполезността (бездействието) на дейностите на “аза”, както и правилното действие (на Проникновение) в бездействието на его-същността (с нейните предразсъдъци, представи, претенции), той е мъдър и свързан с цялостното съзнание. Тогава е възможно тотално действие (без…

Read More Read More

Послание 71

Послание 71

Послание Сиатъл (САЩ) 30-ти август 2004 г. Адвайтамрита варшини (Потокът от нектара на Чистото съзнание без двойственост, разделение, противоположности, мнения, разделеност, раздвоение) Това е другото име на Шримад Бхагавад Гита, което не е популярно, понеже изкарва човека от съня на „Бхакти”. Обикновено под „Бхакти” се разбира нещо като евтина сантименталност и емоционално себеугаждане, по време на което човек става достъпен за промиване на мозъка с помощта на забавни, фантастични и вълнуващи истории, догадки, мистерии и митологии. Човешкият мозък бива пленен…

Read More Read More

Послание 70

Послание 70

Послание Айфеловата Кула, Париж, 15 август 2004 (Ден на индийската независимост) Кратко послание без заглавие Светът предлага само търсения и тревоги, както и пропиляване на целия живот в уреждане на така нареченото преживяване под формата на храна, дрехи, подслон и някое и друго удоволствие, съпътствано от огромно огорчение. Това не е живот, това е просто гниене в умствения затвор. Избягайте далеч от този идиотски свят и бъдете извън него, без да ви е грижа за мненията и маниите на глупавото…

Read More Read More

Послание 69

Послание 69

Послание Милано, (Италия) 8 Август 2004 г. КАКВО Е МАНТРА? «Maн»-«тра» означава процес на преминаване отвъд ума. За нещастие мантрите се раздават на духовния пазар като успокоителни, за да продължи човекът (вълнуван от силни желания и амбиции) да се забавлява и утвърждава в ограниченото пространство на умствения затвор. Само напяването на мантра, без Свадхая (самопознание), се превръща в чувствено вълнение и забавление без особено значение. Механичното повторение на думи води до тъпота в съзнанието, а не до спокойствие. Умът, направен…

Read More Read More